مقالات

بلیط هواپیما تهران به کیش |‌ بلیط هواپیما مشهد کیش

سفر به کیش

کیش یکی از زیباترین جزایر ایران است که در آب های خلیج فارس قرار دارد. آب و هوای کیش گرم و مرطوب بوده و به صورت میانگین دمای سالانه جزیره ۲۶/۶ درجه سانتیگراد می‌باشد.

کیش از نظر پوشش گیاهی در منطقه نیمه حاره‌ای جنوب ایران قرار دارد برای همین ویژگی گیاهان این منطقه در برابر خشکی مقاوم هستند.  جزیرهٔ کیش جزیره‌ای بیضی شکل با محیط ۴۴ کیلومتری می‌باشد.

با طولی در حدود ۱۵٫۴۵ کیلومتر و عرضی حدود ۷٫۵ کیلومتر، مساحتی معادل ۹۰ کیلومتر مربع دارد.  کیش به عنوان مهمترین مقصد توریستی داخلی و خارجی در جنوب ایران محسوب می شود. روانه شدن بیش از یک میلیون گردشگر در طول سال به سوی این جزیره به خوبی اهمیت زیاد آن را نشان می‌دهد.

بلیط هواپیما مشهد کیش

بلیط هواپیما مشهد کیش

جاذبه های کیش

جزیره کیش طی چند سال اخیر به یکی از مقاصد محبوب گردشگری ایران تبدیل شده است. کیش با توجه به مساحت کمی که دارد جاهای دیدنی زیادی دارد. یکی از معروفترین این جاذبه ها در کیش، خانه ی اعیانی است که در شهر حریره قرار دارد و جزء جاهای دیدنی بسیار زیبا در کیش است.

یکی دیگر از این جاذبه های کیش روستای باغو است. روستای باغو از روستاهای قدیمی و زیبا کیش است که  کمی دور از بخش‌ های مدرن جزیره ی کیش قرار دارد. این روستا محل مناسبی برای  آشنا شدن با نحوه ی زندگی اولین ساکنان جزیره ی کیش است. اما معروفترین جاذبه دیدنی کیش که کشتی یونانی است. این کشتی از نظر تاریخی اهمیت زیادی ندارد اما به عنوان یکی از جاذبه های کیش حساب می شود.

بلیط هواپیما تهران به کیش

بلیط هواپیما تهران به کیش

فرودگاه کیش

تاریخ شروع ساخت فرودگاه کیش به سال ۱۳۶۱ باز میگردد اما از آن استفاده نشد تا در سال ۱۳۶۵ شورای انقلاب برای اولین بار کیش را برای سفر و تفریح مردم بازگشایی کردند.

همین باعث هجوم گردشگران به کیش و گسترش بیش از حد کیش با ساخت و ساز های گوناگون مانند بازارها، گسترش بندرگاه ها، توسعه ی فرودگاه، و احداث هتل های تازه همراه شد. فرودگاه کیش ۴ ترمینال دارد و دارای ترمینال سفر های داخلی و خارجی نیز میباشد.

کیش فرودگاهی مجهز و بزرگ دارد که وسعت آن به در حدود ۹۰ هکتار است. قیمت بلیط هواپیما کیش در طی سال ثابت نیست و تغییر میکند و بعضی اوقات این تغییرات ممکن است شدیدتر هم باشد مانند ایام تعطیلات. قیمت بلیط هواپیما تهران به کیش به موارد دیگری مانند نوع کلاس پروازی، شرکت هواپیمایی ،زمان و فصل خریداری هم بستگی دارد. برای مثال قیمت بلیط تهران به کیش در اواسط هفته ارزان تر است تا آخر هفته ها، به این دلیل که مسافران آخر هفته بیشتر به کیش سفر میکنند. به همین صورت قیمت بلیط کیش به تهران در اواسط ارزانتر از اخر هفته ها است. این موضوع کم و بیش در مورد بلیط هواپیما مشهد کیش و بلیط هواپیمای اصفهان کیش و … نیز صادق است. برای خرید ارزانتر بلیط هواپیما به کیش بهتر است حداقل 4 روز قبل از سفر برای رزرو بلیط خود اقدام کنید.

 

اجاره سوئیت در کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجاره سوئیت در کیش